Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Listopad 13 2019 01:38:49
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 18
Nieaktywowany Użytkownik: 5
Najnowszy Użytkownik: kasio
Witamy
"Wolność jest dana człowiekowi przez Stwórcę
i jest mu równocześnie zadana."

Jan Paweł II

Witamy na stronie Klubu Gazety Polskiej
w Nowym Dworze Mazowieckim

Zbigniew Niezabitowski

Wszystkich, którym bliska jest Ojczyzna zapraszamy na spotkania Klubu w czwartki
o godzinie 18.00 w lokalu przy
ul. Paderewskiego 3B
w Nowym Dworze Mazowieckim.

Przewodniczący Klubu
Zbigniew Niezabitowski
Klub GP w Nowym Dworze Mazowieckim
Sprawy organizacyjne


Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze MazowieckimZ wielką radością witamy w wirtualnej przestrzeni. Jesteśmy przekonani, że tą drogą skutecznie dotrzemy do większej liczby ludzi myślących samodzielnie. Współczesny świat mimo, że tak bardzo nasycony środkami komunikacji, prowadzi człowieka do osamotnienia i w efekcie do zniewolenia. Dominują bowiem środki masowego przekazu. My chcemy aby nasza strona internetowa stała się środkiem wzajemnej komunikacji.

Admin dnia czerwiec 01 2012 16:07:42
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1238 Czytań · Drukuj
Ks. kan. dr Cezary Siemiński odchodzi z Modlina
Miasto i powiat

W niedzielę 20 lipca br. o godz. 17.00 ks. kanonik dr Cezary Siemiński odprawił pożegnalną mszę świętą kończąc swoją posługę proboszcza w parafii pw. św. Barbary w Modlinie-Twierdzy. Po siedmiu latach ciężkiej i ofiarnej pracy duszpasterskiej a raczej misyjnej nadszedł czas pożegnania z parafią, którą tworzył od podstaw i był jej przewodnikiem zarówno w wymiarze duchowym jak i tym bardzo materialnym.

MD dnia październik 24 2014 14:43:32
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 773 Czytań · Drukuj
Jakiej rozrywki uczy szkoła?
Miasto i powiat

Dzieci fot. http://www.cn-tryton.pl/nurkowanie-news/18-02-14/nurkowa-szkola-dla-najmlodszychSzkolne imprezy z udziałem rodziców są bardzo modne choćby z uwagi na odgórny nacisk by integrować rodziców z życiem szkoły i przyciągania ich uwagi do postępów w nauce swych pociech. Jak bowiem bardziej można pokazać pracę uczniów i nauczycieli niż prezentując ją przed rodzicami. Jedna z nowodworskich szkół z okazji Dnia Matki zorganizowała festyn rodzinny. Fakt ten byłby godzien pochwał wszelakich gdyby nie repertuar jaki dzieci zaprezentowały oczywiście z inicjatywy i pod opieką swych wychowawczyń. Otóż jedna z grup przygotowała na tę uroczystość taniec do piosenki Golec uOrkiestry pt. "Góralskie tango". Pierwsza zwrotka tego utworu brzmi:

MD dnia czerwiec 13 2014 09:49:39
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 352 Czytań · Drukuj
Jak utrudnić wyborcy głosowanie
Polska

WyboryPKW ogłosiła wyniki wyborów do PE z głosowania w dniu 25 maja br. Tymczasem pojawiają się informacje na temat skandalicznych rozbieżności między protokołami obwodowych komisji wyborczych a wynikami prezentowanymi na stronie PKW. http://niezalezna.pl/55703-inne-wyniki-na-stronie-pkw-inne-na-miejscu-glosowania-mamy-dowod Ale na tym nie koniec wątpliwości w kwestii przeprowadzonych wyborów. Duża część wyborców chcących oddać głos dowiadywała się od komisji, że są umieszczeni w spisie wyborców innej komisji, gdyż zmieniono granice obwodów do głosowania przed wyborami.

MD dnia maj 27 2014 11:29:16
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 726 Czytań · Drukuj
Apel w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego
Polska

Premier Jarosław Kaczyński z prof. Zdzisławem KrasnodębskimW niedzielę, 25 maja staniemy po raz kolejny przed możliwością wybrania naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Wynik tych wyborów nie wpłynie bezpośrednio na zmianę władzy w Polsce a nawet, wbrew temu czym straszy Donald Tusk, fakt ten nie będzie miał też wpływu czy 1 września dzieci pójdą do szkoły. Czemu zatem nie wolno nam zbagatelizować wyborów? Przede wszystkim wybieramy swoich przedstawicieli, którzy będą nas reprezentować w Parlamencie Europejskim, to w ich ręce powierzymy decyzje w naszych sprawach w kwestiach, które będzie rozstrzygał Parlament Europejski. Zatem winniśmy wybrać takich ludzi, których nie tylko nie będziemy się wstydzić, ale przede wszystkim takich, którym możemy zaufać, że nas nie zawiodą a uzyskana posada nie odbierze im zdrowego rozsądku.

MD dnia maj 21 2014 19:20:45
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 501 Czytań · Drukuj
Pokaz filmu "Anatomia Upadku cz. 2" w Nowym Dworze Mazowieckim
Miasto i powiat

PlakatSerdecznie zapraszamy na projekcję najnowszego filmu Anity Gargas pt. "Anatomia Upadku cz. 2" z udziałem samej autorki filmu oraz jego producentki Anity Czerwińskiej. Pokaz odbędzie się w sali Nowodworskiego Ośrodka Kultury, ul. Paderewskiego 1A w piątek, 9 maja o godz. 19.00. Gorąco zachęcamy do obejrzenia tego filmu zwłaszcza w perspektywie agresji jakiej Rosja dokonuje na naszych oczach wobec Ukrainy. Pamiętajmy, że już 25 maja będziemy w głosowaniu decydować jakich przedstawicieli wyślemy do Parlamentu Europejskiego a to będzie znacząco wpływać jak Europa będzie reagować na poczynania władcy Rosji.

Admin dnia maj 08 2014 16:35:28
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 310 Czytań · Drukuj
Spotkanie z senatorem Bolesławem Piechą
Miasto i powiat

B. PiechaSerdecznie zapraszamy na debatę na temat "Przyszłość Nowodworskiego Centrum Medycznego a kondycja służby zdrowia w Polsce" z udziałem lekarza, doświadczonego samorządowca, wiceministra zdrowia w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, posła na Sejm IV, V, Vi i VII kadencji, senatora PIS Bolesława Piechy. Temat dyskusji bardzo aktualny, zwłaszcza w obliczu zapaści publicznej służby zdrowia pod rządami Platformy Obywatelskiej. Wkrótce staniemy ponownie przed możliwością oddania głosu w wyborach a więc udzielenia upoważnienia ludziom, którzy w naszym imieniu będą rozwiązywać problemy również w tej dziedzinie. Warto zatem osobiście zorientować się w poglądach i ocenie sytuacji eksperta w tej jakim jest senator Bolesław Piecha.

Admin dnia kwiecień 03 2014 20:33:33
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 292 Czytań · Drukuj
Czy Litwa będzie następna?
Świat

Herb LitwyUkraińcy rzucili wyzwanie Kremlowi. Najpierw poprzez zablokowanie wepchnięcia tego państwa przez namiestników Moskwy do rosyjskiej strefy panowania. Janukowycz wolał ucieczkę niż sprzeniewierzenie się swojemu mocodawcy pułkownikowi Putinowi. W efekcie władzę na Ukrainie przejęły ugrupowania, które chcą umocować Ukrainę w cywilizacji Zachodu. Rosja podjęła działania na bardzo szeroką skalę aby uniemożliwić proeuropejski zwrot Kijowa, łącznie z użyciem sił zbrojnych. Moskwa zajęła zbrojnie Krym i zmierza do usankcjonowania tego poprzez demokratyczną farsę pseudoreferendum.

MD dnia marzec 14 2014 15:35:29
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 322 Czytań · Drukuj
11 Listopada na Cmentarzu Fortecznym Twierdzy Modlin
Miasto i powiat

Asysta wojskowa fot. włZ okazji Święta Niepodległości została odprawiona uroczysta msza święta na Cmentarzu Fortecznym Twierdzy Modlin. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych, lokalnych organizacji, a także asysta wojskowa. Nagrobki poległych za Ojczyznę, którzy spoczywają na tym cmentarzu udekorowane zostały biało-czerwonymi wstęgami i zapłonęły znicze. Obyśmy dzięki takim uroczystościom bardziej dbali o miejsce spoczynku doczesnych szczątków tych co oddali życie z Tę co nie zginęła.

MD dnia listopad 12 2013 22:20:23
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 355 Czytań · Drukuj
Cmentarz Forteczny Twierdzy Modlin
Miasto i powiat

Cmentarz FortecznyWśród wielu wspaniałości jakie odziedziczyliśmy po przodkach w tym szczególnym dla narodu polskiego miejscu jakim jest Twierdza Modlin, znajduje się również Cmentarz Forteczny. Spoczywają na nim legioniści Józefa Piłsudskiego, żołnierze wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku, żołnierze i osoby cywilne II Rzeczypospolitej, żołnierze polegli podczas obrony Twierdzy w 1939 roku, a także zmarli po 1945 roku, w tym lotnicy "ludowego" Wojska Polskiego, którzy zginęli w czasie szkoleń.

MD dnia wrzesień 27 2013 13:48:25
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 740 Czytań · Drukuj
Jerzy Robert Nowak w Pomiechówku i w Nasielsku
Miasto i powiat

JRNowakSerdecznie zapraszamy na spotkania z historykiem, publicystą Naszego Dziennika, Radia Maryja i Telewizji Trwam, specjalistą od spraw węgierskich, profesorem Jerzym Robertem Nowakiem. Pierwsze spotkanie będzie miało miejsce w Pomiechówku, w Hali Sportowej, ul. Szkolna 3, w sobotę 28 września o godzinie 16.00. Drugie spotkanie odbędzie się w Nasielsku w budynku Liceum Ogólnokształcącym, ul. Starzyńskiego 10, w niedzielę 29 września również o godzinie 16.00. Spotkanie nosi tytuł "Obrona Polski i polskości". Będzie to wyjątkowa okazja do wymiany poglądów a także zapoznania się z opiniami wybitnego naukowca.

Admin dnia wrzesień 25 2013 10:38:35
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 343 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

MD
wrzesień 10 2014 08:43
53 miesiące od tragedii pod Smoleńskiem. Msza św. w intencji Ofiar dziś o godz. 19.00 w Archikatedrze św. Jana w Warszawie a po niej Marsz Pamięci

MD
maj 10 2014 10:44
Dziś o godz. 19.00 msza święta w intencji Ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku w Archikatedrze św. Jana w Warszawie a następnie Marsz Pamięci


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie